Sign in to follow this  
Followers 0

OpenOfiice или LibreOffice?

4 posts in this topic

Posted · Report post

Моля да ме посъветвате кое е по-добре от двете? Не съм ползвал OpenOfiice, а за Libreto навремето като си пишеш дипломната работа разбрах, че като отвориш форматиран .doc файл счупва цялото форматиране. Моля споделете вашето мнение и опит. Благодаря ви! ;)

Posted · Report post

Препоръчвам ви Libreoffice. Това е по- динамичния и бих казал, истинския проект. Подарения на Apache фондацията Openoffice, е много под нивото на Libreoffice, а, старите версии са си стари. Ползвам Openoffice професионално за работа в офис от версия 2.2, а по- късно мигрирах на Libreoffice. От версия 2.4 на ОО има пълна съвместимост между документите на MSWord и Writer. 

Ако ползвате Ubuntu, добавете PPA за да имате винаги последната стабилна версия.

П.П.: Дипломна работа, курсови работи и презентации - всичко съм си правил само на OO и LO.

Posted · Report post

Препоръчвам ви Libreoffice. Това е по- динамичния и бих казал, истинския проект. Подарения на Apache фондацията Openoffice, е много под нивото на Libreoffice, а, старите версии са си стари. Ползвам Openoffice професионално за работа в офис от версия 2.2, а по- късно мигрирах на Libreoffice. От версия 2.4 на ОО има пълна съвместимост между документите на MSWord и Writer. 

Ако ползвате Ubuntu, добавете PPA за да имате винаги последната стабилна версия.

П.П.: Дипломна работа, курсови работи и презентации - всичко съм си правил само на OO и LO.

Благодаря ти за изчерпателният отговор, а срещал ли си проблеми с разминаването на форматирането? Примерно ако форматирам документа под MS Word и ти го отвориш разместват ли се картинки фигури и т.н.?

Posted · Report post

Срещал съм, но, това се дължи на настройките на страниците, а не на самия офис. 

Marin likes this