LAMP упътвания на бълг.ез.?

11 posts in this topic

Posted · Report post

Струва ми се невероятно, че форумът на убунту е толкова призрачно пуст...

Ще започна с тази тема, която ми идва в главата и фай Б@же един ден да напъъълним форумът с ПОЛЕЗНА информация!

Та, въпросът ми е, има ли добри туториали на бг език по изграждане и ПОЛЗВАНЕ на сървър?

Аз ,например, имам изцяло инсталиран Ламп (линукс,апаче,майскюел,пехапе) и бих искал да науча повече за това как мога ПРАКТИЧЕСКИ сървъра .

П.П. Надявсм се ще простите, че пиша от Уин-Телефон (отпуска съм и нямам друго под ръка:(

Поздрав

Posted · Report post

Zusatzfrage

Допълнение към въпроса:

Сървър е комп общуващ с други компс на принципа клиент-сървър.

Какво трябва да направя зада мога да ползвам (като клиент) моя комп, който има сървър( http://localhost)

Posted · Report post

Здравей, ако компютъра на който ти е инсталиран LAMP-A има реален ИП адрес, другите хора ще могат да ти го достъпват по ИП-то! Какво имам в предвид ти го отваряш така http://localhost

ако сървъра ти е с реално ип например 178.177.176.75 и аз напиша това в браузъра http://178.177.176.75то на мен ще се отвори твоята начална страница на LAMP сървъра ти или по точно казано index.html/index.php която се намира в ~/var/www/html/ папката ти. Не знам дали ме разбра :), но можеш да прочетеш за уеб сървърите принципа им на работа и т.н.

Posted · Report post

Супер!Благодаря!

Точно това ми беше въпроса и ще опитам решението ти, веднага щом добарам клавиатурата на моята ментичка:) LINUX Mint Rebecca

Но защо да нямам реален IP ? Какъв друг бих имал? Какво е "нереален" ай пи?

поздрави

Posted · Report post

Мисля, че това може да ти помогне ЛИНК ;)

miro stanimirov likes this

Posted · Report post

Разбрах. Или поне се опитвам :huh:

Даже с телефона влязох в моя локалхост. (бел.авт. това беше вчера)

НО не се отваря index.html файла, който искам а всичко от директорията след WWW

нещо такова: index of /  HTML (папка)

testphp.php  (тест файл за рнр)

ето снимка:

Screenshot_from_2015_08_05_19_35_50.jpg

знаеш ли кой конфигур файл трябва да настроя за да се отваря index.html когато напиша localhost или задам IP, а не цялата директория и списък на нейното съдържание  ?

Вчера влязох в локал хоста от телефона с 3G връзка. Днес става само ако съм на WLAN връзка, на който е и лаптопа. :(

Благодаря за помоща!

м

Posted · Report post

Значи би трябвало ако ти е дефаултна инсталация на локалност да ти вади index.html, но файла е в /var/www/html/index.html, а не как то си го сложил само в /var/www/

Posted · Report post

Той индекс хтмл файла там си и беше по начало. извадих го от папката хтмл с надеждата тогава да ми се покаже, но не се получи.

сега пак си е там дето му е мястото. При задаване на localhost в броузера се показва:

Index of /

HTML

"  Значи би трябвало ако ти е дефаултна инсталация ..."

в таз инсталация бая си играх пробвайки да разделя хоста (localhost 1 , localhost2, localhos n)

учейки се с Хероку и Руби он рейлс

гледам сега има и един Php MyAdmin който някога сън пробвал и забравил...

С две думи, не е дефаултната а съм местил файлове променял конфиг файловете да тръгва от различни места. сега не се сещам кой файл (и къде в него) настройва от къде да вади localhost своя index.html файл...

Идея?

Posted · Report post

Погледни във /etc/apache2/sites-available/000-default.conf

трябва да има нещо от сорта:

ServerAdmin webmaster@localhost
        DocumentRoot /var/www/html

DocumentRoot /var/www/html - при мен чете от тази папка index.html. :)

Posted · Report post

Здравейте,

Нов съм в този форум и искам да попитам :

Може ли някой да ми даде стъпка по стъпка упътване как да инсталирам Lampp и как да конфигорирам MyPhpAdmin ?

В предишното си убунту инсталирах lampp стигнах до конфигурацията на config.inc.php ... myphpadmin проработи до там, че отвори страницата на мyphpadmin по точно http://localhost/myphpadmin, но когато слагам име и парола не ми даваше достъп... пробвах с какво ли не root... моят хостнаме и какво ли не ... не стана... 4 дни четох и накрая нищо...

Днес реших да кача убунту 14.04 LTS на ново.. и ето ме тук..

Не съм инсталирал абсолютно нищо все още надявам се да ми помогнете и  да съм на правилното място.

Поздрави и благодаря предварително.

Благовест Пижев

Posted · Report post

Marin

погледнах и в  /etc/apache2/sites-available/000-default.conf

всичко е като при тебе

DocumentRoot /var/www/html

обаааче на локалхост пак се появява само индекс....

явно ще требе да се у4и още.

Благовест,

моите впечатления са, че този форум е рядко посещаван (в сравнение с някои други, си е направо пуст!),

така че опитай, но не спирай да търсиш в англоезичните форуми или ако други езици там владееш.

Успех!

м